11 aprill 2020

Teodor kolmekuune

Üks kuu on taaskord mööda läinud ja minu väikene põnn on nüüd 3-kuuseks saanud. Tegelikult ta ei olegi enam nii väike, vaid on paras pontsik. Kodukaaluga kaaludes sain tulemuseks lausa 6,8kg, pikkust ei oska kodus mõõta, kuid loodan, et tuleval teisipäeval saame ehk arsti juurde minna.
See kuu on olnud puhas nauding, sest R. on kodune olnud tänu koroonaviirusele. Karantiinis olemine on küll nõme, aga meie pereelu on siiski kordades rahulikum. Koduseid toimetusi saab omavahel jagada ning ma ei pea olema pidevalt rakkes kahe lapse ja majapidamisega. Olgugi, et ta mõni päev videotunde ja koosolekuid peab ja ei ole kohe saadaval, kui vaja peaks olema, siis ikkagi tema kohalolu on ka Valteri palju rahulikumaks ja leplikumaks Teodori suhtes muutnud. Ainuke asi, mis eriolukorra tõttu on ära jäänud, on Teodori võimlemis- ja ujumistunnid. Lihaspingetest ei ole me lahti saanud, kuigi olen rakendanud kahes tunnis õpitud harjutusi ning olen ka "Minu aktiivne beebi" raamatust harjutusi teinud. Ju siis midagi ei tee õigesti. Ei teagi, kas pärast meie ära jäänud tunnid ka asendatakse uutega. Loodan, et ikka saame edasi käia.
Meie väike Teodor on üks paras naljatilk. Talle väga meeldib, kui temaga suheldakse, sest siis ta vaid naeratab ja itsitab. Mõned päevad on ka häälega naerma hakanud. Samas saab ta ka üksi tegelustekil väga hästi hakkama ja on üpriski vähenõudlik. Suudab mõne hetke juba mänguasju käes hoida ning neid lehvitada enne kui käest ära kukuvad. Rusikad on ka nüüd üles leidnud ja igal vabal hetkel lutsib neid. 2 tundi järjest üleval olla ei ole tema jaoks mingi probleem ning tuduajast annab häälekalt märku.
Lõunaunesid teeb ta nüüd 3x ehk siis mingigi päevaplaan on nüüd olemas. Esimene uni toas kestab tavaliselt 40 min, teine uni 2-3h õues vankris, kuid selle aja jooksul virgub mitu korda ja teda peab kiigutamas käima, vahest suudab ka ise edasi tududa ning kolmas uni on samuti õues vankris 1-2h, kuid ka hästi hüplik ja kui juba korra virgutud, siis ei tohi vanker enam seisma jääda.

Õnneks öösel on ta viimasel ajal väga hästi magama hakanud. Gaasivalud on kadunud ja ta saab oma puuksudega ise hakkama. Ärkab 2-3x öö jooksul, et tankida ning talle meeldib jätkuvalt oma võrevoodis magada.
Nüüdseks oleme kuu aega ka riidest mähkmeid kasutanud. Ma küll soovisin alates sünnist neid kasutama hakata, kuid kogu see elukorralduse muutumine ja majas olev vana pesumasin ei tahtnud mu plaanidega kaasas käia. 8. märtsil saime siis majja uued masinad ning hüvasti ühekordsed mähkmed. Ok, tglt öösel ma veel kasutan ühekordseid, sest ta pissib öösel nii palju ning ei taha talle väga suurt pampu jalga panna. Seega ööpäevas kulub max 2 ühkordset mähet. Kuna riidest mähkmetega alustamine võttis nii kaua aega, siis jäid suht kiiresti vastsündinu mähkmed väikeseks, sest ta kintsud on nii pontsakad. Paar nädalat saime kasutada Baba&Boo vastsündinu mähkmeid, mis on ühed suuremad omalaadsete seas. Hetkel on veel Milovia mähkmekate vastsündinu suuruses kasutuses.

Otsisin siis Valteri ajast alles jäänud ühessuuruses Baba&Boo taskumähkmed välja ja need on nüüd ideaalselt parajad. Kuna Valteri mähkmepark ei olnud mul eriti suur ning osad kulunumad ärisin maha kh, siis plaanin lähiajal mõned mähkmed juurde hankida. Ilmselt ostan juurde Milovia ühessuuruses katteid ning mõned imavamad kanepisisud, et saaks ka öösel riidekaid katsetada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar