02 juuli 2020

Meie kodukese elutuba

Esimest korda selle poole aasta jooksul, mil me majas oleme elanud, jõudsin ma sel teisipäeval kõik toad korda teha. Ma ei uskunud, et mul see kunagi õnnestuda võib, kuid võta näpust. Kui ikka hommikust õhtuni kraamida ning omada nii tublisid ja isemajandavaid lapsi, siis on see täitsa võimalik.

Hommik algas meil üli vara, Teodor oli juba enne kella 6 üleval ning R. kah pidi 7 ajal Tallinnasse sõitma hakkama. Kuna Teodor on super tubli üksi tšillija, siis sain enne Valteri ärkamist päris palju asju juba ära teha. Isegi Teodori sain esimesse unne pandud, kuid Valter polnud ikka veel ärganud. Läksin ja pikutasin suure venna voodi juures ning ootasin millal ta ärkab. Valter on pea kaks nädalat oma toas tudunud, mis on ühtlasi kurb, sest mulle meeldis Valterit kaisutada, kuid nüüd saan vastu hommikut Teodori hoopis enda kõrvale võtta ja ei pea temaga teise tuppa magama minema.

Kuni poole kolmeni oli Valter ka kodus, kuid saatsin ta nana juurde pesu pesema, sest ta on üks tohutult usin pesupesija. Sain siis omas tempos edasi koristada. Kuigi ka enne sain omi asju teha, sest mõlemad lapsed tegelesid iseseisvalt. Valter kuulas Entel-Tenteli laule ning vahepeal mängis ka oma köögis pesupesemise mängu, sest ilma pesumasina ja kuivatita ta lihtsalt elada ei oska. Teodorit ei panegi üldse tähele, kui ta üleval on, sest tal on nii põnev ringi roomata ja asju närida. Vahepeal käis magas natuke ja tšillis jälle edasi. Õhtul oli ta muidugi äärmiselt väsinud ja jäi tavapärasest pool tundi varem tuttu.

Igatahes oli see päev ideaalne koristamiseks, sest mis sa ikka kehva ilmaga toas teed. Õhtu lõpus näitas ka pisut päikest ning see oli nagu präänik tehtud töö eest. Seega klõpsisin mõned pildid, et oma saavutust jäädvustada. Hetkel jõudsin vaid elutoast pilte teha, kuid kunagi peaks kõikidest teistest tubadest ka tegema, sest mulle täitsa meeldib vaadata aastate pärast, kuidas on üks või teine tuba muutunud.
Pm on meie elutoas kolm erinevat tsooni - telekatuba, söögituba ja klaverinurk. Hirmus suur ja hirmus palju ruumi ja hirmus palju aknaid onju. Valgust täis on ta küll, kuid nende kuumade suveilmadega küttis toa 30 kraadi soojaks ning me lihtsalt sulasime.

Alguses kui me siia kolisime, siis elutoas oli veel päris palju endiste omanike mööblit, kuid oleme need järk-järgult enda maitse järgi ümber vahetanud. Eelnevalt oli söögitoas üks kandiline klaasist laud ja nahkistmetega toolid. Klaas on üldse üks külm materjal ja jube kapriisne, sest kõik näpujäljed ning tolm jäävad peale. Nüüd on meil pikendatav tammelaud, kuhu mahub lausa 10 inimest ära, ja pehmed toolid, mis on hoopis palju hubasemad. Mulle nii meeldib see sopistus, kus laud paikneb. Tahaksin veel laua kohal oleva lambi ka ära vahetada, sest see on natuke katki ja valgust ka eriti ei näita. Peab millalgi ühe ilusa välja valima, kui juhuslikult sisustuspoodi peaksin sattuma.

Mu pisike rosinake tutvustab teile meie telekapesa. See näeb üldjoontes paigutuse mõttes samasugune välja nagu oli korteriski, kuid lisaks on tulnud Valteri raamaturiiul, uus helisüsteem ja endiste omanike seinariiul, mida lihtsalt hetkel ei saa eemaldada enne kui remondi teeme.

Elutuba on ideaalne orhideede kasvatamiseks. Need kaks pildil olevat lille tõin siia korterist ning nad muudkui ajavad uusi lehti ja õievarsi. See roosa on juba aprilli lõpust õitsenud. Elutoas on meil kokku suisa 8 orhideed, sest eelmine omanik jättis nad siia. Suurem osa neist olid väga suureks ja üle ääre kasvanud, seega olen neid vaikselt harvendanud ja ümber istutanud ilusamatesse pottidesse.
Klaverinurgast ei olegi head pilti saanud, kuid ega seal midagi erilist ei olegi. Kuigi klaverit ei ole pildilt näha, siis tglt ta ikka on seal täitsa olemas. Tulevikus muidugi tuleb sinna üks ilus tiibklaver ning siis on see nurgake ka oma nime väärt. Praegu on seal lihtsalt üks väga mõttetu kapp, kummut ja Valteri mängunurk.

Kamina juures oli veel mõned päevad tagasi üks palmipuuke, kuid Teodor hakkas sealt mulda välja kühveldama, seega viisin ta teisele korrusele. Nüüdseks on kaminatarvikud ka eemaldatud, sest see sama väike näriline käis neid lutsutamas.

Selline on siis meie elutoake praegu. Loodan millalgi ka ülejäänud toad pildile püüda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar