14 juuli 2020

Pooleaastane Teodor

Mulle ikka nii meeldib, kui lapsed suureks kasvavad. Teodor on ka nüüd juba poole aastane tegusid täis kutt, sest nüüd ta liigub toas ringi ja asjatab igal pool nii lahedasti. Roomama hakkas ta meil 25. juunil ehk 5. kuu ja 2. nädalaselt ning praeguseks hetkeks on ta pool elamist juba läbi roomanud. Lemmikud kohad on kamina esine, kus saab külma kivi patsutada ning tihti on ka teleka juures oleval riiulil tamburiini patsutamas käinud. Esikus on jalanõusid käinud lutsutamas ning köögi põrandat meeldib ka patsutada. Tundub, et trummari geen on täitsa sees.
Unega on meil olnud nii häid kui ka halbu aegu. Nende suviselt soojade ilmadega hakkas Teodor terve öö magama ja ma sain viimaks korralikult välja puhata. Hommikud algasid küll vara, vahest isegi enne 6te, kuid mulle täitsa meeldiski varem ärgata. Nüüd umbes nädalakese ärkab igal ööl 2-3 korda ja esimene ärkamine on juba enne südaööd. Millegipärast on gaasid tagasi tulnud ja ta lihtsalt röögib valust. Kakab ka praegu nagu vastsündinu ehk pm koguaeg. See on üsna kummaline, sest ma polnud talle tol hetkel isegi veel lisa andma hakanud. 

Nüüd 3 päeva on ta vaikselt näputoiduna porgandit, lillkapsast, brokkolit, kanaliha ja pirni maitsta saanud ja hetkel tundub, et meil läheb hästi ehk saab aru küll mida toiduga teha tuleb. Ja ma olen ülirahul meie Stokke Tripp Trapp toolidega.  Ma ütleks, et see on nagu söögitoolide Apple. Valteril oli see juba varasemalt olemas ning nüüd oli ka Teodorile vaja. Nagu näha saab seda vastavalt laste pikkustele reguleerida ning kõigil on mugav süüa. 
Lõunauned on meil väga eeskujulikuks muutunud, sest ta nüüd oskab ühe jutiga pika une magada. Harva küll pean veel natuke kõigutamas käima, kuid üldiselt nüüd ta natuke sahmib ja siis magab edasi. Aga ta on nii pikaks kasvanud, et kookonisse mahub jeelijeeli ja peab varsti istumisossa ümber kolima ning see tundub sel korral kuidagi nii ebamugav otsus, sest seal ju ei ole eriti mugav magada. Toas magamisest ei tule meil midagi välja, sest esiteks ma ei oska lapsi toas magama panna ilma tissi abita, no lähen närvi lihtsalt ja teiseks on meil üks kahe aastane, kes ei luba mul vennaga teise tuppa ära kaduda.

Muidu viimane kuu on möödunud külalisi vastu võttes. Soolaleiva pidusid on toimunud lausa kolm ja paaril korral on ka niisama sõbrad lastega külas käinud. Majas elades on kuidagi palju vabam külalisi kutsuda, ruumi on nii endal ja ka lastel ringi tuuseldada.
Kodust väljas oleme vaid paaril korral sattunud käima. Mina lastega kas siis Värskas mamma juures või emal külas. 10. juulil käisime väikese tähtpäeva puhul Tartu mänguasjamuuseumis ja see oli päris põnev kogemus. Niisama näitust vaadata Valterile väga pinget ei pakkunud, kuid mängutoad olid väga lahedad. Valter sai issiga mahlajäätist meisterdada ning Sipsiku teematoas pallidega mängida ja liumäest alla lasta. Teodor oli ka asjalik ning uudistas ringi terve see kaks tundi, mis me muuseumis veetsime. Pärast käisime Vapianos söömas, kuid pidime toitudes täiega pettuma. Minu pasta maitses küll hästi, kuid ei olnud esindusliku välimusega. R. toit ei olnud ka päris selline nagu ta varem harjunud on olnud. Lastepasta võiks ka selle raha eest vähe rikkalikum olla. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar